Avukat Tutmak İçin 8 Sebep

avukat tutmak için 8 sebep
avukat tutmak için 8 sebep

Günlük hayatımızda bazen hiç istemesek de çeşitli sorunlar ile karşılaşır ve kendimizi hukuki bir meselenin içinde buluruz. Böyle durumlarda çevremizin de yanlış yönlendirmesiyle bu sorunun üstesinden tek başımıza gelebileceğimizi düşünebiliriz. Ancak hukuki işlemlerde profesyonel bir destek olarak avukat yardımı almazsak bırakın kendi haklarımızı savunmayı sonucunda çok daha büyük hak kayıplarına uğrayabiliriz. Bu makalemizde hukuki sorunların çözümünü avukat eşliğinde gerçekleştirmek için en önemli 8 sebebi sizlerle paylaşacağız. Avukat Feyza HAZAR Bursa bölgesinde boşanma hukuku ve ceza hukuku alanında çalışmakta olup müvekkillerine hukuki danışmanlık ve avukat hizmeti vermektedir.

Avukat, tüm mahkeme sürecinde müvekkilini en iyi şekilde savunmayı hedefler. Dava sürecini en sağlıklı şekilde yönetir, karşı tarafın iddialarını ve delillerini analiz ederek strateji geliştirir, dava sürecine hazırlık yapar. Özellikle iş davalarında karşı tarafın avukatı ile görüşmeler sağlayarak arabuluculuk hizmetinden faydalanmak suretiyle müvekkili için en hızlı çözümü elde etmeye çalışır. Tüm hukuki işlemleri hassasiyetle takip eder. Dava sürecinde en başından itibaren hedeflediği sonuca ulaşmak için hukuk kurallarına uygun adımlar atar. Davayı avukat ile takip etmenin saydığımız sebepler dışında bireyler lehine daha birçok avantajı bulunmaktadır.

İşte avukat ile çalışmanız için en önemli 8 sebep…

Neden Davamı Avukat İle Takip Etmeliyim?

  • Her ne kadar kolay olduğu düşünülse de kanunlar oldukça karmaşıktır. Avukat değilseniz kanunları anlamakta ve yorumlamakta zorluk yaşamanız kuvvetle muhtemeldir. Kanunları araştırıp öğrenseniz bile dava sürecini yönetmek uzmanlık ister. İşte bu sebeple dava süreçlerinde avukat desteği çok önemlidir. Çünkü haklı da olsanız profesyonel bir uzman avukat desteği almadığınız için dava sonunda istediğiniz sonucu elde edemeyip hak kaybına uğrayabilirsiniz.
  • Avukat ile davanızı takip etmenizin elbette bir maliyeti vardır. Bireyler bu maliyetten kaçmak için bazen hukuki meseleleri avukat tutmadan kendi başlarına çözüme kavuşturmak isterler. Ancak böyle durumlarda davayı kaybetme ihtimaliniz yükseleceği için dava sonucunun sizin aleyhinize olan maliyeti avukat ücretinden çok daha fazla olabilmektedir. İşte bu sebeple her işte olduğu gibi hukuki sürecinizin takibini de uzman bir avukata bırakmak sizin yararınıza olacaktır. Avukatlar yaşamış olduğunuz hukuki problemi hızlı bir şekilde tespit edip sorununuzu  hızlı bir şekilde çözüme ulaştıracaklardır.
  • Davalarda en önemli aşama dava dilekçesi, cevap dilekçesi, savunma dilekçesinin hazırlanması aşamasıdır. Bu dilekçelerle ilgili özellikle internetten çok fazla bilgi bulabilirsiniz. Ancak bu dilekçelerin usule uygun ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması ancak ve ancak uzman bir avukat tarafından hazırlanmış olması ihtimalinde mümkündür. Çünkü dilekçelerde usul konusunda en ufak bir hata hem dava süresinin uzamasına hem de davanızın sizin açınızdan olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

Avukat İle Çalışmanın Önemi

  • Örneğin günlük hayatınızda haklı olduğunuzu düşündüğünüz bir hukuki mesele ile karşılaştınız. Ancak hakkınızı nasıl arayacağınızı bilemiyorsanız avukat ile davanızı takip etmek size en doğru yolda ilerlemeniz için anahtar olacaktır.
  • Günlük hayatınızda çok basit olarak nitelendirdiğiniz hukuki sorunların dava sürecinde de çok basit bir şekilde çözülebileceğini düşünebilirsiniz. Ancak hukuki süreçler sandığınız kadar kolay ve hızlı ilerlemeyebilir. Bu aşamada avukat tutmak davanızın takibini yaparken size çok büyük kolaylık sağlar. Çünkü avukatlar yaşadığınız hukuki soruna benzer bir çok davayı daha öncesinde tecrübe ettikleri için emsal davaları ve Yargıtay kararlarını da göz önüne alarak daha kolay ve hızlı yoldan çözüme ulaşırlar.
  • Bazen davaların sonuçlanması yıllar sürebilmektedir. Özellikle iş davalarında daha hızlı ve kolay bir şekilde hukuki sorunların çözülebilmesi için son yıllarda arabuluculuk daha çok tercih edilmektedir. Arabuluculuk sayesinde taraflar, sorunlarını ya da beklentilerini avukatları eşliğinde karşılıklı konuşarak ve sonucunda anlaşmaya vararak daha hızlı çözümleyebilmektedirler.
  • Avukatların vermiş olduğu bir diğer hizmet ise danışmanlık hizmetidir. Herhangi bir hukuki sorunla ilgili aklınızda olan merak ettiğiniz soruların cevapları için avukatların vermiş olduğu danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti almak; hukuki sorunu iyi tanımlamak ve ilerleyeceğiniz yol haritasını belirlemek için en doğru adım olacaktır. Ülkemizde hemen hemen her müvekkilin dava öncesinde avukat adayından danışmanlık hizmeti aldığını hatırlatmak isteriz. Davanızın olumlu seyri için bir avukattan danışmanlık hizmeti almanızı mutlaka tavsiye ederiz.
  • Avukatlar hukukta uzmanlaşmış kişilerdir. Tecrübe ettikleri davalar ve hukuki uyuşmazlıklar sayesinde dava sürecinde müvekkilleri için en iyi sonucu elde etmeyi hedeflerler. Avukatlar yıllar boyu edindikleri dava tecrübeleri ile karşı tarafın hamlelerini öncesinden düşünerek müvekkilinin haklarını savunmak için önlem alır, dava süreci için hazırlık yapar ve iyi bir savunma stratejisi ile dava neticesinde en iyi sonucu elde etmeyi amaçlarlar.

Hemen hemen tüm davaları bir avukat ile takip etmek bireylere avantaj sağlar. Hukuk gibi karışık ve uzmanlık gerektiren bir alanda bireylerin tek başına hareket etmek yerine alanında uzman bir avukat ile çalışması hukuki süreçlerinin kolay ve hızlı çözümlenmesini sağlar. Avukat Feyza Hazar boşanma davalarında ve ceza davalarında Bursa ve çevresine avukat olarak müvekkillerine hizmet vermektedir.

Ücretli danışmanlık veya avukatlık hizmeti almak için Hazar Hukuk Bürosu ile iletişim kurabilirsiniz. Avukat Feyza Hazar Bursa’da müvekkillerine avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

0537 925 38 39

AVUKAT FEYZA HAZAR

HAZAR HUKUK BÜROSU

Önceki İçerikAvukat Tutmanın Avantajları Nelerdir?
Sonraki İçerikÇekişmeli Boşanma Davası Nedir? Nasıl Açılır?